نبرد حساس شیرازی‌ها با صدرنشینان تهرانی در فوتبال دسته یک

به گزارش خبرنگار ایرنا، تیم فوتبال قشقایی یکشنبه ۱۳ تیرماه ساعت ۳۰/ ۲۰ در ورزشگاه پارس شیراز میزبان تیم بادران تهران که در رده دوم قرار دارد، خواهد بود و تیم فجرشهید سپاسی هم میهمان تیم صدرنشین هوادار تهران است.

قیاس نابجا

تیم های شیرازی به هیچ عنوان قابل قیاس با تیم های تهرانی نیستند، زیرا تیم های تهرانی با سرمایه گذاری کلان،استفاده از بازیکنان با سابقه لیگ برتر، تفکرات حرفه ای مدیران و بلد بودن قواعد بازی در بیرون از مستطیل سبز با وجود سابقه کمی که در فوتبال دارند به میدان می آیند؛تیم های تهرانی عزم خود جزم کرده اند تا به لیگ برتر صعود کنند و مدت‌هاست که صدر جدول هم در اختیار گرفته اند.  

شق القمر در نبرد نابرابر

اما این پرسش مطرح می شود که آیا تیم های فجر و قشقایی برای صعود به لیگ برتر تیمشان را بسته اند؟ پاسخ منفی است، زمانی که تیم های متمول افزون بر ۱۰ میلیارد تومان هزینه می کنند در مقایسه با تیم های شیرازی، شاهد نبرد نابرابر خواهیم بود.

باید گفت هر چه بکاری آن را برداشت می کنی از این رو تیم فجر تا این هفته از لیگ کار بسیار بزرگی انجام داده که اگر به لیگ برتر صعود کند که امیدواریم اینگونه شود، شق القمر کرده است.

همچنین تیم قشقایی که به صورت خصوصی اداره می شود با وجود بستن تیم جوان و بدون نام و  نشان از نظر فوتبالی خوب بازی کرده است هر چند نتایج خوبی نگرفته و به جایگاه واقعی دست نیافته انداما این تیم یقه اکثر تیم های بالای جدول را گرفته و در بازی رفت هم در تهران با نتیجه ۲ بر یک تیم بادران را شکست داده و برای همین هم در این فصل از فوتبال به غول کش شهرت یافته است.

دور از حواشی

دست اندرکاران، مربیان و بازیکنان تیم قشقایی شیراز باید بیش از هر چیز حواس خود را به این سه بازی باقی مانده معطوف کنند، زیرا شرایط بسیار حساس است هر چند مشکلاتی برای این تیم در شیراز به وجود آمده است اما آنچه برای شاگردان داریوش هرمزی اهمیت دارد حفظ تیم در لیگ است و آن هم باید با آرامش و بدور از هرگونه حواشی محقق شود، گلایه ها بماند برای پایان لیگ.

برکناری مدیر مجموعه پارس شیراز

از آنجا که میان دست اندرکاران باشگاه قشقایی و مسولان ورزشگاه پارس در گذشته برخورد هایی صورت گرفته بود اما با جلسه ای که پنجم تیرماه در ورزشگاه پارس برگزارشد، مدیرکل ورزش و جوانان فارس خطاب به دست اندرکاران این مجموعه به ویژه مدیر این مجموعه  تاکید کرد که باید همه گونه امکانات در اختیار تیم های قشقایی و فجر قرار گیرد.

اما چهارشنبه نهم تیرماه زمانی که تیم قشقایی برای تمرین وارد ورزشگاه شد با مشکلات و کارشکنی های  زیادی مواجه و همین امر موجب شد محسن زره پوش مدیر مجموعه از کار برکنار و احمدرضا افشاری جانشین او شود.

قشقایی شایسته و غول کش 

تیم قشقایی در این فصل با وجود امین هاشمی فرد هفت گله و با تعصب، مرتضی سنجانکی پنج گله و  دیگر بازیکنانی همچون  علی درخشان ، مصطفی کیانی ، سعید بحر کاظمی ، صابر محمدی ، روح الله صفویان پور، مهدی لیمو چی، علی آزادمنش، گودرز داوودی  و دیگر بازیکنان جوان شایستگی آن را داشته که جایگاه بسیار بهتری داشته باشد اما هنوز دیر نشده و این سه بازی را باید با تمام توان پشت سر بگذارد  زیرا این تیم آینده خوبی دارد و می تواند با تقویت در سال بعد حتی مدعی شود.

بادران چگونه تیمی است ؟

این باشگاه در سال ۹۴ با خرید امتیاز تیمی از خورموج بوشهر رسما فعالیت خود را  از دسته دوم آغاز کرد اما نتوانست به لیگ یک صعود کند و در سال ۹۵ این بار با خرید امتیاز تیم پارسه در لیگ آزادگان شرکت کرد و از آن  زمان تاکنون هم برنامه ریزی خوبی داشته است تا اینک که در آستانه صعود به لیگ برتر قرار گرفته است.

 اما  اگر این اتفاق هم نیفتاد، این باشگاه توان مالی خریدن امتیاز لیگ برتر دارد تا سناریوی تیم داری این باشگاه با خریدن امتیاز تکمیل شود.

بادران در این فصل از لیگ تاکنون ۳۷ گل به رسانده و دومین خط حمله لیگ را دارد که در راس آن حمید کاظمی ۱۱ گله و ایمان غلامی ۸ گله است که سرمربی این تیم را امید روانخواه اهل فیروزآباد فارس و بازیکن سابق تیم های استقلال تهران و فجر سپاسی بر عهده دارد که در این فصل سه تیم را عوض کرده تا به بادران رسیده است.

تنوع گلزنی  

تنوع گلزنی در نزد این تیم مدعی زیاد است که می توان به احسان پیرهادی، مرتضی خراسانی ۶ گله، پویا سیف پناهی چهار گله و حسین امامیان ، ابوالفضل بابایی ، سیدمحسن حسینی، رضا هاشمی ،  اکبر آفاقی ، پیمان نامور، حسین شاهوردی و  سجاد عباسی دیگر گلزنان این تیم اشاره کرد.

آنها روی هم رفته ۳۷ گل به ثمررسانده اند که در این راه ۱۳ بازیکن تاثیرگذار بودند که این نشان دهنده نظم تیمی شاگردان امید روانخواه است که روحیه گلزنی را در اکثر بازیکنان ایجاد کرده است.

به هرحال تیم بادران همان حریف تیم قشقایی است که با همه قدرتی که دارد در دور رفت در خانه ۲ بر یک مغلوب تیم قشقایی شد و تیم شیرازی می خواهد با شکست دو باره این تیم، غولی دیگر را از  پای درآورد و با این کار به تیم همشهریش فجر سپاسی کمک کند.

  فجر شهید سپاسی و هوادار تهران

قرعه مسابقات لیگ دسته طوری در این فصل رقم خورده است که در هفته ۳۲ مسابقات تیم های شیرازی به مصاف تیم های تهرانی بروند که شاهد یک بازی حساس میان تیم فجر رده سومی و هوادار صدرنشن در این هفته خواهیم بود.

هم افزایی

حال که سرنوشت تیم های شیرازی اینگونه رقم خورذه که یکی برای بقا و یکی برای صعود می جنگد یک هم افزایی در نزد مسولان استان برای حمایت از این دو تیم بوجود آمده و اداره کل ورزش و جوانان نیز برای آنها به شرط صعود و بقا، پاداش در نظر گرفته است.

در صورتی که تیم های شیرازی حریفان خود با بُرد پشت سر بگذارند آنگاه در صدر جدول بازی ها برای دو هفته پایانی داغ تر خواهد شد در غیر این صورت با برد تیم های تهرانی، یک گام دیگر به لیگ برتر نزدیک خواهند شد برای همین همه نگاه ها چه در بالا و چه در پایین جدول به شیراز است.

شاگردان علی اصغر کلانتری سرمربی تیم فجر با علم به اینکه این دیدار بازی سرنوشت ساز است با تمام قوا به مصاف حریف خود می روند و این توان را دارند تا حریف مدعی را از سر راه بردارند و شانه به شانه این تیم قرار گیرند.

زردپوشان شیرازی تا هفته ۳۱ مسابقات کار بزرگی انجام داده اند، این تیم هم طی برگزاری لیگ با مشکلات زیادی از جمله مصدومیت و محرومیت بازیکن ربرو بوده است.محمد کاظمی و  فرزان دانا در تیم فجر ۶ گله هستند ، حمید نعمتی پنج گله است، دانیال کردستانی و میلاد احمدی هم ۴ گله هستند، سعید زارع ، رضا آقابابایی، احسان الوان زاده ، امیرحسین صدقی، احسان گنجی،  پوریا پورعلی هم دیگر گلزنان تیم فجر تشکیل می دهند و تاکنون خوب بازی کرده اند و در برخی از بازی ها هم نتایج را عوض کرده اند  و حتی ۱۰ نفره  پیروز شده اند که نشانگر  نظم تاکتیکی در نزد این تیم است.

نگاهی به تیم هوادار

تیم هوادار تهران هم که امتیاز تیم استقلال جنوب تهران را خریداری کرد در سال ۹۸ وارد لیگ آزادگان شد، مالکیت این باشگاه متمول بر عهده رضا عنایتی کاپیتان سابق تیم استقلال تهران است و خود نیز سکان این تیم رابر عهده دارد.

این تیم هم عزم خود را جزم کرده تا به لیگ برتر صعود کند که قابل قیاس با تیم فجر چه از نظر بازیکن و چه از نظر مالی نیست.

این تیم تاکنون با ۳۷ گل زده دومین خط حمله را دارد و فجری ها ۳۳ گل زده اند که تفاوت چندانی در خط حمله با هم ندارند اما خط دفاع تیم هوادار  ۲۶ گل دریافت کرده است اما تیم فجر ۲۰ گل که این آمار نشان می دهد خط دفاع تیم فجر با حضور قنبری از انسجام زیادی برخوردار است.

جدول رده بندی

در پایان  هفته سی و یکم ، تیم های هوادار و بادران تهران با ۵۴ امتیاز در جای اول و دوم قرار گرفتند و تیم فجر شهید سپاسی هم با ۵۱ امتیاز سوم شد.

همچنین تیم قشقایی شیراز با ۳۵ امتیاز در رده پانزدهم قرار گرفت تا سایه تیم چوکا تالش را پست سر خود داشته باشد.

در رقابت های فوتبال دسته یک کشور ۱۸ تیم شرکت دارند پس از انجام ۳۴ بازی تیم های اول و دوم جدول به لیگ برتر دوره بیست و یکم صعود خواهند کرد و سه تیم انتهای جدول هم راهی دسته دوم می شوند.

چوکا تالش با ۳۳ امتیاز همچنان امیدوار به بقا در رده شانزدهم است، نود ارومیه با ۲۷ امتیاز و گل ریحان البرز هم با ۱۸ امتیاز سقوطشان قطعی شده است. 

مجله ورزشی فوتبال

درباره ی kuop26598

مطلب پیشنهادی

لیگ قهرمانان آسیا؛ گوانگژو مقابل نماینده هنگ کنگ هم تن به شکست داد

به گزارش ایرنا، در ادامه دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ در منطقه شرق، در هفته …