واکنش باشگاه استقلال به اظهارات جنجالی سرپرست کمیته داوران

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال استقلال در هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال به مصاف آلومینیوم اراک رفت و این دیدار با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

این در حالی بود که در جریان این بازی داور یک گل آبی‌پوشان را مردود اعلام کرد. استقلالی‌ها در طول بازی بارها به عملکرد داور اعتراض کردند.

خداداد افشاریان رییس کمیته داوران شب گذشته(جمعه) درباره داوری این مسابقه صحبت‌هایی انجام داد. موضوعی که با واکنش باشگاه استقلال همراه بود.

بدنبال اظهارات افشاریان، باشگاه استقلال در بیانیه‌ای اعلام کرد: شب گذشته خداداد افشاریان سرپرست کمیته داوران درباره قضاوت مهدی سیدعلی در بازی استقلال و آلومینیوم مطالبی را عنوان کرد که ذکر این نکات ضروری به نظر می‌رسد:

«باشگاه استقلال درک می‌کند که خداداد افشاریان به واسطه سمتش، شاید نتواند علیه داوران موضع بگیرد و به همین دلیل انتظار می‌رود وقتی توان عذرخواهی ندارد، از ارائه اطلاعات نادرست هم خودداری کند.

 افشاریان بر اساس کدام فیلم می‌گوید توپ به پای قایدی برخورد کرده؟ در فیلمی که دوربین پشت دروازه ضبط کرده، مشخص است توپ به پای قایدی برخورد نکرده است.

جالب است که افشاریان بداند کمک داور بازی وقتی توپ به مطهری رسید، پرچم را به نشانه آفساید بالا برد و برخلاف وی معتقد نبود که توپ به قایدی برخورد کرده است.

 مهدی سیدعلی بارها و بارها در این بازی سوت‌های اشتباهی زد که می‌توانست منجر به شکست استقلال شود. در یک صحنه وی خطای هند اسماعیلی چسبیده به محوطه جریمه را اعلام کرد که می‌توانست منجر به باز شدن دروازه استقلال شود. این درحالی بود که چند ثانیه قبل خطای واضح بازیکن آلومینیوم روی رضاوند و اسماعیلی گرفته نشده بود و همین موضوع منجر به برخورد توپ با دست اسماعیلی شد.

 ای کاش افشاریان به جای ۲۰ بار دیدن صحنه گل سالم استقلال، یک بار بازی را در خلوت نگاه می‌کرد و می‌دید مهدی سیدعلی چندبار با سوت‌های اشتباهش مانع از بازیسازی استقلال شد و چندبار باعث ایجاد فرصت گلزنی برای آلومینیوم شد. افشاریان به خوبی می‌دانند چندین اشتباه پیاپی و حتی به ظاهر بی اهمیت تا چه حد روی بازیکنان و کادرفنی یک تیم اثرگذار است و انتظار می‌رود وقتی تا این سطح اشتباهات داوری را می‌بینیم، اگر اشتباهات را قبول نمی‌کنیم، منکر آن‌ها هم نشویم.

نیمکت تیم فوتبال استقلال به واسطه تاکیدات چندباره مجیدی، از آرام‌ترین نیمکت‌هاست و حتی در همین بازی با آلومینیوم هم وی بارها از نیمکت نشینان و سکونشینان تیمش خواست به داور اعتراضی نکنند ولی ظاهرا این نوع رفتار منجر به تضییع حق تیم استقلال شده و نمونه آن را در  هفته‌های گذشته هم دیدیم.»

مجله ورزشی فوتبال

درباره ی kuop26598

مطلب پیشنهادی

لیگ قهرمانان آسیا؛ گوانگژو مقابل نماینده هنگ کنگ هم تن به شکست داد

به گزارش ایرنا، در ادامه دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ در منطقه شرق، در هفته …